Biuro prasowe       Kontakt       Reklama

Franczyza od A do Z

Franczyza od A do Z

Franczyza

Franczyza – Model biznesowy w którym franczyzodawca umożliwia dołączenie do swojej sieci niezależnej firmy, która staje się franczyzobiorcą.

Franczyzodawca

Franczyzodawca – Właściciel marki, który w zamian za bezpośrednie lub pośrednie wynagrodzenie finansowe zapewnia franczyzobiorcom prawo do korzystania z systemu franczyzowego.

Franczyzobiorca

Franczyzobiorca – Jest to firma, której franczyzodawca przyznaje prawo do prowadzenia franczyzy według warunków zawartych w umowie.

Umowa franczyzowa

Umowa franczyzowa – Jest to wzajemnie wiążąca umowa między franczyzodawcą a franczyzobiorcą, w której szczegółowo i jasno opisane są warunki ich współpracy, w tym ich prawa i obowiązki. Przyszły franczyzobiorca zwykle nie ma możliwości negocjowania podstawowych warunków umowy, ponieważ jedną z głównych cech działalności franczyzowej jest powszechna jednolitość w traktowaniu franczyzobiorców, a nie przyznawanie specjalnych przywilejów przetargowych i korzystnych umów niektórzy z nich. Umowy franczyzowe należy oceniać nie tylko pod kątem ich treści, ale także ewentualnych pominięć.

Koncepcja franczyzy

Koncepcja franczyzy – Jest to propozycja biznesowa (koncepcja) franczyzodawcy, przekształcona w udokumentowaną propozycję handlową i praktyczną działalność biznesową, z określonym know-how i zarejestrowaną tożsamością korporacyjną.

Jedna myśl o „Franczyza od A do Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *